Bonifác nám píše

     Čauky, lidičky a psí kamarádi.

V jednom z letošních Zpravodajů si moje panička přečetla, že máme v klubu grifonků a brabantíků pejska, který cvičí agility. A s překvapením zjistila, že je vlastně řeč o mně. Bylo nám vytknuto, že jsme se nepochlubili. Ale v té době mi bylo pouhých 8 měsíců a ještě se nebylo čím chlubit. Ne, že by to nyní bylo o moc lepší, ale přece jen, mám za sebou rok intenzivního výcviku a několik takzvaně neoficiálních závodů. Musím podotknout, že mimo prvního se mi povedly všechny starty. Proč jsou závody tzv.neoficiální? Protože oficiálně uznaných závodů se mohou zúčastnit pouze psi starší 18 měsíců. Pro nás mrňata se pořádají ty neoficiální, abychom si zvykli např.na změnu prostředí, jiné zvuky, více psů atd… A hlavně také na každém dalším závodu poznáváme budoucí konkurenci ve své třídě. Myslím, že v posledním závodu v Chlumci u Ústí nad Labem konečně všichni zúčastnění pochopili, že TEN GRIFONEK („a to je opravdu pes s rodokmenem?“ zní častá otázka) je velká konkurence pro všechny řekněme tradiční agilitní plemena. Pravda, nekončil jsem zrovna první, ale třetí místo je také pěkné a možná příště …..

Samozřejmě vím, že nikdy nebudu tak rychlý jako třeba šeltie, nebo pudl, nebo snad border kolie, ale oni ve své zbrklosti často chybují. Já jsem grifonek – závodím rád a s chutí. A hlavně! Při závodě přemýšlím! Takže téměř nechybuji. No tak dobře, jsem dost namyšlený, ale jak už jsem řekl – jsem grifonek!

Určitě vám dám zase někdy vědět jak pokračujeme s paničkou v našich agilitích a výstavních aktivitách.

Mějte se všichni moc hezky

 

váš reprezentant

belgický grifonek

Bonifác Roxmavel

Slováka v Holandsku. Na oplátku odjíždí brabantík Bohouš od Vlčího pramene na půl roku do Holandska, kde na něj čekají krásné holandské psí slečny.
Chov grifonků je dnes možný opravdu za mezinárodní spolupráce. Grifonci získávají u nás stále větší oblibu a věříme, že si to plně zaslouží nejen pro svoji přátelskou a něžnou povahu.