Také brabantíci mohou být v agility úspěšní

- co je důležité pro úspěch???

 

Jsem majitelkou Dorotky Roxmavel a její dcery Borůvky Větrná pole, se kterými trénuji agility

 

Co jsou agility?


Jedná se o kynologický sport, kde pes společně se svým páníčkem běží trať postavenou z různých druhů překážek. Hodnotí se rychlost běhu a přesnost při překonávání překážek. Agility se můžou věnovat všechna plemena psů s průkazem původu i bez, to znamená také kříženci a voříšci. Tento sport je určen psovodům všech věkových kategorií, dětem, mládeži, dospělým i seniorům. Podle velikosti pejska se agility dělí do tří kategorií, a to small, medium a large. S Dorotkou a Borůvkou jsme zařazeni do kategorie small.

.

Co je důležité v agility?

 

  • výborný zdravotní stav,

  • trénink minimálně dvakrát týdně, za každého počasí, trénujeme i při hárání feny,

  • vybudovaní pevného vztahu plného důvěry se svými psi,

  • dále příslušná kondice psa, každý den by měl grifonek – brabantík běhat bez vodítka, měl by se naučit i různé kousky a triky. Pejsek má učení rád, neboť je to pro něj zábava, a brzy pochopí, že zábava jste VY,

  • učte pejska ovladatelnosti, poslušnosti,

  • posilujte sebedůvěru pejska – pouze sebevědomý pes se odváží běžet trať postavenou z překážek na různém povrchu – tráva, písek, koberec, umělá tráva, a v cizím prostředí cvičiště, jízdárny či sportovní haly.

Na parkuru při závodech jsme jeden tým, já a pes.

Udělají – li brabantice nějakou tu chybu, nebo nám to prostě nejde jako na tréninku, vím, že tato chyba je způsobená mým špatným vedením, tedy za neúspěch můžu já. Při této situaci na závodech běžím do cíle tak, aby holky doběhly v tempu-rychlosti a užívali si tak zábavu se svou paničkou.

V letošním roce máme za sebou již pár závodů a zkoušek, kde si plemeno brabantík v soutěži se šeltiemi, pudlíky, čiperkami, máltézáky, knírači, jorkšíry, německými špici, různými teriéry a v neposlední řadě kříženci vede velice dobře a dokáže se svým pracovním srdíčkem těmto rychlejším plemenům vyrovnat, nikoliv v rychlosti ale v přesnosti.

Jsem hrdá, že toto plemeno můžu prezentovat v tomto kynologickém sportu.

 

Na závodech agility ve Zlíně-Příluky konané dne 12.7.2008 se Brabantice Dorotka Roxmavel kvalifikovala na start
Mezinárodního mistrovství České republiky v agility,
které se bude konat ve dnech 6.-7.9.2008 v Mladé Boleslavi - Chovatelský areál Krásná louka u Jizery.


 

Jaroslava Hřebačková

www.vetrnapole.wz.cz

 

 

Slováka v Holandsku. Na oplátku odjíždí brabantík Bohouš od Vlčího pramene na půl roku do Holandska, kde na něj čekají krásné holandské psí slečny.
Chov grifonků je dnes možný opravdu za mezinárodní spolupráce. Grifonci získávají u nás stále větší oblibu a věříme, že si to plně zaslouží nejen pro svoji přátelskou a něžnou povahu.