AGILITY A GRIFONEK BONIFÁC

  Chtěla bych vám představit svého belgického grifonka , kterým je Bonifác Roxmavel.

Protože závodům agility věnujeme o hodně víc času než výstavám, naše dosažené výsledky tomu odpovídají. Naše nejvyšší ocenění z výstav je zatím jen 2xCACIB , což je v porovnání s jinými grifonky poměrně málo. Zato ze závodů agility máme doma plnou poličku různých ocenění, z nichž zatím nejcennější je 3.místo ve zkouškách A2 z halových závodů v Č.Budějovicích , a celkové 3.místo v součtu běhů na dvoudenních závodech v Kladně.

Na zkoušku A3 už je potřeba splnit takové časy na které grifonek nemá kdyby se rozkrájel. Tak nám musí A2 stačit, ale i tady máme stále co zlepšovat – jak umístění, tak známku ve zkoušce. Pokud má Bonifác správné počasí (ani vedro ani zima) tak běhá naplno a s radostí.

Lepší umístění pro něj znamená doběhnout jak nejlépe dokáže a čekat že rychlejší soupeři nadělají víc chyb.

Protože jsem chtěla v agility dokázat víc, pořídila jsem Bonifácovi kamarádku šeltii, se kterou se mají moc rádi. Aby jejich láska nezašla moc daleko, nechala jsem fenečku šeltie sterilizovat. Takže Bonifác dál čeká na svojí nevěstu z rodu grifonků nebo brabantíků.

Kromě agility Bonifác složil zkoušku z canisterapie , a od té doby pravidelně navštěvuje denní stacionář pro mentálně a tělesně postižené děti v Chodově u K.Varů.

Doplňkově se věnujeme i výcviku poslušnosti, ale tady jsme se ještě ke zkouškám neodhodlali.

Kombinaci agility-grifonek bych shrnula asi takhle: pokud máte grifonka kterému chcete dopřát prima zábavu, agility je pro něj to pravé. Pokud chcete dělat vrcholově agility a sháníte vhodného pejska, grifonek není to pravé. Ideální a nejpoužívanější plemena pro agility jsou hlavně šeltie , pudlové , teriéři , border kolie , belgičtí ovčáci a různí kříženci.

Více fotek Bonifáce při agility najdete na stránkách naší oblastní skupiny  www.osaloket.wz.cz a více informací o agility a cvičištích ve vašem okolí , na oficiálních stránkách Klubu agility České republiky - www.klubagility.cz

Mnoho radostí a starostí (abychom si těch radostí víc vážili) s vašimi čtyřnohými kamarády, přeje 

 

Irena Mikulecká ,

Bonifác Roxmavel a Aischa od Růžové vily.

 

Slováka v Holandsku. Na oplátku odjíždí brabantík Bohouš od Vlčího pramene na půl roku do Holandska, kde na něj čekají krásné holandské psí slečny.
Chov grifonků je dnes možný opravdu za mezinárodní spolupráce. Grifonci získávají u nás stále větší oblibu a věříme, že si to plně zaslouží nejen pro svoji přátelskou a něžnou povahu.